Flamenco Element

Hudebně-taneční skupina Flamenco Element představuje nejlepší české a slovenské umělce v tomto oboru: tanečnice Jana Drdácká, tanečník Eduard Zubák, kytarista Morenito de Triana, cajonista Michael Cába, pianista Václav Greif, flétnista Pavol Križovenský a baskytarista Marek Cába.

Formace datuje svoji existenci od inauguračního plzeňského vystoupení 16.10.2010, i když spolupráce jednot-livých členů jde mnohem dále. Skupina absolvovala vystoupení v Čechách i v zahraničí a ve svém žánru patří k nejlepším ve střední Evropě. Muzikanti i tanečníci Flamenco Elementu zkoumají tradiční flamenkové styly (tzn. palos) prizmatem středoevropské nostalgické duše. 

 

Vystoupení může být dlouhé od cca.15min do 120min a může být sestaveno z téměř libovolně dlouhých setů/bloků (jedna skladba trvá 5-15min) dle potřeb klienta.

Doplňkové aktivity: v rámci vystoupení není problém udělat malou přednášku o flamenku – historii, rytmech, hudebních a tanečních stylech.  Jak kytarista a zpěvák Morenito de Triana tak tanečnice Jana Drdácká mají s podobnou aktivitou zkušenosti. Další doplňkovou aktivitou je workshop tance nebo hry na perkuse a kastaněty.

video | video | video